NeurotechEU: bonni nyilatkozat
Bartha Elek rektorhelyettes képviselte a Debreceni Egyetemet azon a találkozón, amelyet a NeuortechEU projektben résztvevő egyetemek vezetőinek szerveztek október elején Németországban. A kezdeményezéshez egy amerikai intézmény európai campusa is csatlakozott.
Elhunyt Kornai János közgazdász
Életének 94. évében, hétfőn elhunyt Kornai János Széchenyi-díjas közgazdász, a Magyar Tudományos Akadémia tagja, a Harvard Egyetem és a Corvinus emeritus professzora, a francia becsületrend kitüntetettje, a svéd, amerikai, és más akadémiák tiszteletbeli tagja, a Debreceni Egyetem díszdoktora.
Egyetemisták a Paksi Atomerőműben
A helyszínen ismerkedhettek meg a Paksi Atomerőmű négyes blokkjával a Debreceni Egyetem hallgatói, akik idén tavasszal részt vettek a Rosatom Central-Europe, a Paksi Atomerőmű Zrt. és a Paks II. Zrt. közös atomenergetikai versenyén, a Hackatomon.
Nem ciki iskolapszichológushoz járni
Milyen lenne a világ iskolapszichológus nélkül? címmel iskola- és óvodapszichológusok tartottak szakmai tanácskozást a debreceni DAB Székházban. Az ország minden részéből érkezett 62 szakember a plenáris ülések mellett 13 műhely keretében tanácskozott.
100 éves az Anatómiai Intézet
A kutatásban, az oktatásban és az utánpótlásnevelésben is sikeres a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete – hangzott el az alapítás 100. évfordulója alkalmából rendezett csütörtöki ünnepi ülésen. A résztvevők az intézet történetének legfőbb eseményeit elevenítették fel.
Egyetemi tudás a sertéspestis ellen
A vadon élő állatok által terjesztett fertőzések kimutatására és megelőzésére szolgáló monitoringrendszer kidolgozásáról állapodott meg a Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Az erről szóló szerződést szerdán írták alá a Vadászati és Természeti Világkiállításon.
Napjaink ipari forradalma
A mesterséges intelligencia fejlődéséről, a digitalizációról, a robotizációról, ezek terjedéséről és az ennek nyomán bekövetkező gazdasági és társadalmi változásokról tartottak tanácskozást a Debreceni Egyetem Aulájában szerdán.
Z-szak: a jövő tanárképzése
A Debreceni Egyetem egyike annak a hat egyetemnek, ahol 2022 szeptemberétől elindul az új, ötéves természettudomány-környezettan tanárszak, másnéven a z-szak. Az új képzés integrált módon juttatja el a természettudományi ismereteket a diákokhoz.
Díszokleveles természettudósok
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán az 50, 60 és 65 évvel ezelőtt végzett hallgatókat köszöntötték vasárnap. A díszoklevél-átadó ünnepségen osztották ki a karon évtizedeken át kiemelkedő munkát végző oktatóknak és kutatóknak a TTK Katedra Díjat.
Előnyben a szakkollégisták
Mintegy hatvan szakkollégiumi hallgató ismertette kutatását csütörtökön a Debreceni Egyetem Szakkollégiumainak III. Tudományos Konferenciáján. A DAB Székházban tartott tanácskozáson az intézmény tíz szakkollégiuma vett részt.