A reumatológia újdonságai
Az onkoreumatológia és a COVID-19 lesz a kiemelt téma a Magyar Reumatológusok Egyesületének szeptember 23-án kezdődő debreceni vándorgyűlésén. A kongresszuson a Debreceni Egyetem és több hazai intézmény szakemberei vitatják meg az új terápiás lehetőségeket, a legfrissebb kutatási eredményeket.
Sikeres sportolóit díjazta a DE
A sportban kimagasló eredményeket elérő, kiemelkedő teljesítményt nyújtó egyetemi hallgatókat ismerte el a Kiváló sportoló címmel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az ünnepélyes díjátadón huszonhét tehetséges fiatal vehette át az elismerést.
yoUDay: erre emlékezni fogunk
Minden eddiginél nagyobb színpaddal, Tankcsapda-, Republic- és Wolf Kati-koncerttel, a DEAC sportolóinak és az oDEon egyetemi színház művészeinek szórakoztató show-műsorával indította a tanévet a Debreceni Egyetem. A Nagyerdei Stadionban tartott yoUDay-re mintegy tizenegyezren voltak kíváncsiak.
Sikeres anyagtudományi kutatások
Több mint 90 tudományos publikáció született, és az infrastrukturális fejlesztéseknek köszönhetően nemzetközi színvonalú regionális anyagtudományi műhely jött létre a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán a most záruló, mintegy 1,2 milliárd forintos projekt keretében.
Folytatódik a Szenior Egyetem
Ősszel visszatér az intézmény falai közé a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja. A 2021/2022. tanév októberében kezdődő őszi sorozatában hat előadás szerepel. Az események védettségi igazolvánnyal látogathatók.
Munkában a kuratórium
Kihelyezett ülést tartott a Klinikai Központban a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Kuratóriuma azért, hogy az új működési modellben és finanszírozási környezetben tájékozódjon az orvos-és egészségtudományi terület szervezeti egységeinek tevékenységével kapcsolatban.
Elfeledett magnézium
A legújabb növénytani, növényélettani, talajtani és kertészeti eredményeket mutatták be a tizenhetedik alkalommal megrendezett Magnézium Szimpóziumon a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán.
31 aug
Tudományos titkok éjszakája
Rekordszámú, az intézmény által képviselt valamennyi tudományterületet bemutató programmal várja négy városban a tudomány iránt érdeklődőket szeptember 24-én, pénteken a Kutatók éjszakáján a Debreceni Egyetem.
30 aug
Mást eszünk, mégis hízunk
A koronavírus-járvány hatására a magyarok igyekeztek a korábbinál egészségesebben étkezni, mégis tovább gyarapodtak karanténkilóink, átlagosan 30 dekával lettünk nehezebbek – derült ki egy a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának szakemberei által végzett kutatásból.
30 aug
Közösen kutatják az elsivatagosodást
A Föld hat kontinensének 174 száraz területén végzett élőhelyrekonstrukciós kísérleteket vizsgálta az a nemzetközi kutatás, amelyben a Debreceni Egyetem ökológusa is közreműködött. Az eredményeket a neves Nature Ecology & Evolution szaklapban publikálták.