Hírek

Digitális páciens-menedzsmentrendszert kellett fejleszteniük a hallgatóknak 24 óra alatt a vezető atomenergetikai vállalat, a Rosatom idei nemzetközi versenyének magyarországi fordulójában. A Debreceni Egyetemen megrendezett Global Hackatom Hungary in Nuclear Medicine eseményén a házigazda intézmény egyik csapata végzett az élen, ők képviselhetik hazánkat az őszi nemzetközi döntőben.

A BMW debreceni vállalatának munkatársai is bekapcsolódtak a Debreceni Egyetem Műszaki Kar járműmérnök szakos hallgatóinak képzésébe. A bajor autógyártó új debreceni gyárának oktatási központjában az egyetemisták a Járműgyártás II. tantárgyhoz kapcsolódóan a legmodernebb technológiai ismereteket sajátították el.

Hűen a hagyományhoz, látványos felvonulással búcsúztak a Debreceni Egyetemtől a MÉK és a GTK végzősei. Harminc nemzet ételeit lehetett megkóstolni a Food Day-en, ahol a külföldi hallgatók adtak ízelítőt országuk gasztronómiai kínálatából. A Balaton-kerülő futóverseny váltó- és frissítőpontja volt a Debreceni Egyetem Siófok Campusa. Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az Egyetemi Élet új számában.

Koncerttel zárta a félévet a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar és a BTK Művészeti Központja. A Sol Oriens kórus késő esti műsora klasszikus és kortárs zeneszerzők alkotásaival idézett éjszakai misztériumot a Főépületben.

Mi történik a kortárs matematikában? címmel az MTA200 bicentenáriumi programsorozat részeként szervezett szakmai rendezvényt a Debreceni Akadémiai Bizottság Matematikai Munkabizottsága a DAB Székházban. Az eseményen a Debreceni Egyetem három fiatal kutatója ezúttal nem a saját eredményeiről, hanem mások tudományos munkáiról beszélt.

Rekordszámú csapat részvételével rendezték meg az idei, immár V. Ács Antal Esettanulmány Megoldó Versenyt. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Vezetés- és Szervezéstudományi Intézete által szervezett tanulmányi megmérettetésen hét hazai és három határon túli felsőoktatási intézmény csapatai mérték össze tudásukat.

A Debreceni Egyetem Szolnok Campusán tartott inspirációs előadást Karikó Katalin középiskolásoknak, egyetemi hallgatóknak, oktatóknak, egészségügyi szakembereknek a kutatói életút kihívásairól, eredményeiről. A Nobel-díjas kutatóbiológus kiemelte: a siker nem segít a fejlődésben, a kudarcok tanítanak meg alkalmazkodni.

A mentális egészség megőrzésétől a hivatali ügyintézésen át a nyelvtanulás megkönnyítéséig, összesen huszonegy ötletet mutattak be debreceni hallgatók az első alkalommal megrendezett, hackAIthon nevű ötletversenyen május 14-én, szerdán a Debreceni Egyetem Innovációs Központjában.

A világhírű onkológus kutató, Rene Bernards munkásságával ismerkedhettek meg, valamint a kutatói életpályával kapcsolatos tapasztalataival gazdagodhattak a GTIDEA Kiválósági PhD Ösztöndíjával elismert doktorandusz hallgatók. Bernards professzor az EURACAN nemzetközi szervezet által koordinált program keretében, az Országos Onkológiai Intézetben tett látogatása során a fiatal tudósok az onkológia legújabb eredményeiről és kutatási irányairól is tájékozódhattak.

Hogyan válhat egy ötletből sikeres, működőképes és értékteremtő vállalkozás? A finanszírozás, a szervezetfejlesztés, az üzleti terv építésének jó gyakorlatai és a személyes fejlődés utak. Elismert vállalatvezetőkkel, gazdasági szakemberekkel és HR szakértőkkel találkozhattak és kérdezhettek közvetlenül a hallgatók a DEViK Üzleti Innovációs Klub tavaszi szemeszterzáró rendezvényén, a DEViK Cafén.